Rooma teater Veronas
Rooma teater on (amfiteatri järel) tähtsuselt teine monument Rooma aja Veronas.
Selle kunagise muljetavaldava kompleksi muljetavaldavad varemed on säilinud tänapäevani ja kuuluvad nüüd arheoloogiamuuseumi.
Need, kellele meeldib autoga reisida, broneerivad oma auto Itaalias tavaliselt veebis ette. Verona lennujaamas maksab kompaktauto rentimine alates 16 eurost päevas ja Verona keskus on veidi kallim - alates 21 eurost päev. Hinnad võivad varieeruda olenevalt aastaajast, autoklassist ja rendiperioodist.
Ajalugu
Ettevalmistused esindusliku linnamaastiku rajamiseks algasid vahetult pärast linna asutamist keskpaigas. 1. sajandil eKr mäenõlval, mida tänapäeval tuntakse Püha Peetrusena (San Pietro). Disainerid ammutasid inspiratsiooni Kreeka teatritest, mis olid tavaliselt nikerdatud looduslikust kivist. Verona mägi oli aga nii ebatasane, et Rooma insenerid pidid kasutama selle lahenduse hübriidi – osa stende raiuti otse kaljusse, ülejäänud aga kunstkonstruktsioonidega tugevdatud.
Teater. Veronas tõusis peaaegu mäe tippu. Otse auditooriumi kohale ehitati ridamisi terrasse ja tempel domineeris kõiges alates 1. sajandi algusest eKr, kuid tänapäeval teatakse sellest vähe. Jõe poolt sulges kõike kõrge ehitis, millest on tänaseni säilinud alla poole.
Kuid Verona teatri kuldsed päevad ei kestnud kaua. Järgnevatel sajanditel sai hoone maavärinate ja üleujutuste tõttu kannatada ning see jäeti kiiresti maha. Kahe tuhande aasta jooksul täiendati kompleksi teiste hoonetega: kirikute, kloostrite ja ilmalike elukohtadega. See polnud ebatavaline, Itaalia linnad tekkisid sageli kihiti – paljud tänapäeva Itaalia elanikud ei pruugi isegi aru saada, et tema kelder oli osa iidsest või varakristlikust ehitisest.
Mälestus Rooma ajast jäi igaveseks Veronlaste südamed. 1834. aastal ostis mäenõlval asuva kinnistu jõukas kohalik kaupmees ja ka kirglik arheoloogiahuviline Andrea Mong, kes seadis endale eesmärgiks tuvastada muinasmonumendi säilinud säilmed ning asus metoodiliselt eemaldama muinasmonumendi säilmeid.
Kogu tegevus viidi linnavõimude poolt lõpule 20. sajandi alguses. Selle tulemusel avastati olulisi killukesi, kuigi lõunaossa jäi üks hoone – Santi Siro e Libera kirik (Chiesa dei Santi Siro e Libera), mis on vanaga intrigeerivalt kontrastiks. samme.
Teatri ja muuseumi külastus
Teatri varemed kuuluvad nüüd arheoloogiamuuseumi (omanik Museo Archeologico al Teatro Romano ), mis loodi ajaloolise 15. sajandi jesuiitide kloostri kohale, kust avaneb vaade publikule (sajandite jooksul mitu korda ümber ehitatud).
Muuseumil on rikkalik ja mitmekesine kollektsioon. See esitleb nii teatris endas kui ka Veronas ja selle ümbruses leiduvaid eksponaate. Kollektsioonid on temaatiliselt rühmitatud ning kaasaegselt ja huvitavalt esitletud.
Muuseumi saalid ja terrassid on ka suurepärane vaatenurk vanalinna panoraamile. Kompleksi vaatamisväärsusteks on veel endised kloostriruumid, sealhulgas kabel või hoov koos kloostritega. Kogu paigaga rahus tutvumiseks tasub planeerida umbes 90 minutit.
Külastus algab ruumist, kus on teatri puidust makett. hoitakse. Kohe pärast seda sissepääs arheoloogilisele alale, kus saab auditooriumis vabalt liikuda. Ligikaudu pooled algsetest puistutest on säilinud tänapäevani.
Oleme monumendiga tutvunud, sõidame liftiga ja leiame endistest kloostriruumidest, mis on muudetud näitusesaalideks. Kollektsioon hõlmab kahte põhikorrust: munkade kambrid, klooster, kabel ja isegi söökla (söögituba).
Valitud näitused, eksponaadid ja esemed: p>
- arvukad skulptuuri- ja dekoratsioonifragmendid, mis kaunistasid teatrit selle hiilgeajal (sh balustraadidel seisnud rinnad),
- mosaiigid, sh gladiaatorite motiivid,
- muljetavaldav Verona piirkonnast pärit pronksskulptuuride kollektsioon – vähestes teistes Põhja-Itaalia linnades on säilinud nii palju pronksist kunstiteoseid, millest enamik sulatati ja kasutati muuks otstarbeks,
- skulptuurid ja kujud, sh värvilisest marmorist nikerdatud suurepärane sfinks,
- kujude peade näitus (tavaliselt muuseumides seisame silmitsi vastupidise olukorraga, st peata torsod), klaastoodete kollektsioon (sh ampullid),
- li>
- rikas väikeste pronkskujukeste kollektsioon (mõned neist kaunistasid maju, teisi kasutati votipakkumisena ings),
- 15. sajandi hoov kloostritega,
- ajalooline Püha Hieronymuse kabel 1432 freskode fragmentide ja puitlaega,
- terrass vaatega panoraamile vanalinnast.Kahjuks ei võimalda kõik ruumid pildistamist. Olge ettevaatlik!