Loading icon

Amsterdamas labākie apskates objekti

Amsterdama ir populārs tūristu galamērķis, kurā ir daudz ko darīt un redzēt. Taču, ja apmeklējat pirmo reizi, var būt grūti noteikt, kuras apskates vietas ir jāredz un kuras ir vienkārši patīkami redzēt!

Lai palīdzētu jums maksimāli izmantot savu laiku, esam izveidojuši šo Amsterdamas labāko apskates vietu sarakstu. Tajā ir iekļauti daži no pilsētas ikoniskākajiem apskates objektiem, kā arī daži mazāk zināmi dārgakmeņi.

Tiem, kam patīk ceļot pa Nīderlandi ar automašīnu, ir iespēja iegūt nomas automašīnu visās populārajās vietās: galvenajās dzelzceļa stacijās, pilsētā centrā, tuvākajās lidostās. Tarifi var atšķirties atkarībā no dažādiem faktoriem: nomas ilguma, automašīnas klases, automašīnas saņemšanas vietas. Piemēram, Amsterdamā kompaktās klases automašīnu var iznomāt no 18 eiro dienā, bet Roterdamā — no 17 eiro dienā. .

1. Annas Frankas māja

Annas Frankas māja ir viens no populārākajiem Amsterdamas tūrisma objektiem. Šis muzejs atrodas Prinsengracht kanālā un ir veltīts tāda paša nosaukuma dienasgrāmatu rakstniecei, kura savus pēdējos 2 dzīves gadus pavadīja, slēpjoties no nacistiem ēkas slepenajā piebūvē.

1942. gada jūlijā Anne un viņas ģimene paslēpās sava tēva Oto Franka biznesa telpu slepenajā piebūvē Prinsengracht 263. Divu gadu laikā viņi spēja saglabāt savu dzīvi neskartu, saspiedušies savās istabās un ēdot pārtiku, kas viņiem tika piegādāta.

Tagad Annas Frankas nams ir patiess vēsturisks centrs, kas ir uzticēts dienasgrāmatai, kurā ir izstādīta viņas dienasgrāmata un oriģinālie priekšmeti. Apmeklētāji var izpētīt viņas stāstu, izmantojot fotoattēlus, piemiņlietas un filmu kadrus.

Annas Frankas nams ir jāredz jebkurā Amsterdamas ceļojumā, jo īpaši cilvēkiem, kurus interesē holokausts. Tā ir aizkustinoša pieredze, kas piepildīta ar citātiem no tāda paša nosaukuma dienasgrāmatas un oriģināliem artefaktiem.

Neskaitot vēsturisko nozīmi, Annas Frankas nams ir arī aizraujošs kultūras objekts, kas atspoguļo apspiešanu, ko ebreju kopiena cieta Otrā pasaules kara laikā. Tas ir trešais apmeklētākais muzejs Amsterdamā, un 2019. gada pirmspandēmijas laikā to apmeklēja 1,3 miljoni apmeklētāju.

Papildus Annas Frankas nama apmeklējumam varat rezervēt arī Amsterdamas pastaigu ekskursiju, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta Annas stāstam. Šo pastaigu ekskursiju vada eksperts gids, kurš izskaidros pilsētas un ebreju kvartāla vēsturi Otrā pasaules kara laikā, vienlaikus daloties anekdotēs par jaunās meitenes slēpšanās laiku. Tas ir lielisks veids, kā apskatīt pilsētu jaunā gaismā.

2. Hortus Botanicus

Vienā no vecākajiem botāniskajiem dārziem pasaulē Hortus Botanicus ir audzēti augi un ziedi vairāk nekā 400 gadu. Tā ir mierīga oāze no rosīgajām Amsterdamas ielām un lieliska vieta, ko apmeklēt lietainā dienā.

Dārzs tika dibināts 1638. gadā kā ārstniecības augu dārzs, taču laika gaitā tas ir paplašinājies, iekļaujot daudz vairāk eksotisku augu. Apmeklētāji var apskatīt snippendaal (garšaugu) dārzu, pusloku (sistemātisku) dārzu un lielu dīķi.

Hortus Botanicus ir pazīstams arī ar savām skaistajām siltumnīcām, kas atkārto silto un mitro tropu un subtropu klimatu. Palmu māja un tauriņu siltumnīca ir īpaši burvīgas.

Lai pavadītu klusu dienu, varat pastaigāties pa āra dārziem vai baudīt dzērienus un uzkodas jaukajā oranžērijā. Varat arī doties ekskursijā gida pavadībā, lai uzzinātu vairāk par augu kolekcijām un to vēsturi.

Jūs varat atrast Hortus Botanicus uz sauszemes starp Nieuwe Herengracht un Nieuwe Keizergracht kanāliem, 25 minūšu gājiena attālumā no Amsterdamas Centrālās stacijas. Dārza apmeklējums var būt lielisks atpūtas veids, īpaši darba dienās, kad tas ir mazāk noslogots nekā Dam laukumā.

Tā kā vecākais no visiem botāniskajiem dārziem Nīderlandē, tas ir arī iecienīts apskates objekts viesiem no ārvalstīm. Siltumnīcās ir daudzveidīga augu un koku kolekcija no visas pasaules.

Tā kā Hortus Botanicus ir iespaidīgs dārzs, tas ir arī svarīga pētniecības iestāde. Tā kalpo kā globāla sēklu banka, palīdzot saglabāt retas augu šķirnes, kurām draud izzušana. Papildus planētas bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai tai ir svarīga loma studentu izglītībā universitātēs visā pasaulē.

3. Van Goga muzejs

Ceļojums uz Amsterdamu nav pabeigts bez Van Goga muzeja apmeklējuma, kurā atrodas viena no pasaulē lielākajām šī holandiešu meistara gleznu kolekcijām. No slaveniem šedevriem, piemēram, Kartupeļu ēdāji un Saulespuķes, līdz mazāk zināmiem darbiem, ir vērts veltīt dienu, lai izpētītu muzeja satriecošo kolekciju.

Muzejā ir 200 Van Goga darbi, kā arī 500 zīmējumi un 700 vēstules no viņa dzīves, kas sniedz intīmu skatu uz mākslinieka prātu. Apmeklētāji var arī izpētīt meistara laikabiedru, tostarp Gogēna, Monē un Tulūzas-Lotrekas, gleznas.

Papildus galvenajai izstāžu zonai ir vairākas galerijas, kas veltītas dažādiem Van Goga mākslas aspektiem. Tas ļauj izstāstīt viņa mākslinieciskās attīstības stāstu, liekot uzsvaru uz dažādām tēmām.

Arhitekts Gerits Rītvelds, progresīvās mākslas kustības De Stijl dalībnieks, projektēja muzeja galveno ēku. Jaunāko pagaidu izstāžu spārnu izstrādāja japāņu arhitekts Kišo Kurokava, kurš izvēlējās atvērtu dizainu, kas uzsver ģeometriskās formas un ļauj galerijās iekļūt daudz dabiskās gaismas.

Vēl viena Van Goga muzeja iezīme ir jaunā ieejas ēka, kas tika atvērta 2015. gada septembrī. Šī ir lielākā stikla konstrukcija Nīderlandē, un tā atrodas starp sākotnējo muzeja ēku un pagaidu izstāžu spārnu, nodrošinot labāku piekļuvi un starp tām.

Van Goga gleznas ir izstādītas hronoloģiskā secībā visā muzejā, sākot no viņa agrākajiem darbiem Nīderlandes laukos un Antverpenē 1883. gadā līdz viņa vēlākajiem, reibinošajiem franču darbiem, piemēram, Saulespuķes un Zvaigžņotā nakts. Muzejā atrodas arī vairāki arhīvu dokumenti un personīgās lietas, tostarp Van Goga vēstules savam brālim Teo.

4. Mūsu Kunga muzejs bēniņos

Amsterdamas Sarkano lukturu rajona vidū, netālu no galvenās Oudezijds Voorburgwal ielas, atrodas neliela muzeja pērle. Ons's Lieve Heer op Solder ir vairāk pazīstams kā Mūsu Kungs bēniņos, un tas ir apslēpts dārgums, kuru ir vērts nozagt.

Muzejs atrodas kanāla mājas augšējos stāvos, un tajā atrodas 17. gadsimta kapela, kas ir lieliski saglabājusies. Tā arhitektūra, zeltītais altāris un renesanses gleznas padara to par īstu Nīderlandes vēstures brīnumu.

Šis ir otrs vecākais muzejs Amsterdamā aiz Rijksmuseum. Tas ir arī visvairāk apmeklētais muzejs pilsētā.

Tā ir tipiska 17. gadsimta kanāla māja ar slepenu baznīcu bēniņos, kas tika regulāri izmantota līdz 1887. gadam, kad tā tika pārveidota par muzeju. Mūsdienās to katru gadu apmeklē vairāk nekā 80 000 apmeklētāju.

Septiņpadsmitajā gadsimtā Holandē katolicisms tika vajāts, un tika uzceltas vairākas slepenas kapelas. Šie "šuilkerki" tika būvēti privātmājās, un tiem varēja piekļūt tikai pa slepenām durvīm vai uzkāpjot pa šaurām kāpnēm.

Kamēr dažas no šīm baznīcām netika iznīcinātas, citas tika pārveidotas par slepenām protestantu kapelām, un dažas pat tika bombardētas. Tas notika tāpēc, ka protestanti uzskatīja, ka katolicisms ir ķecerība, un tāpēc aizliedza viņu pielūgsmi publiski.

Mūsu Kungs bēniņos ir viena no divām atlikušajām slepenajām baznīcām, kas joprojām ir atvērtas sabiedrībai, un tas ir aizraujošs piemērs tam, kā reliģiskās tradīcijas saglabājas, ja tās divdesmit pirmajā gadsimtā tiek interpretētas kā iestudēts vēsturisku vietu muzejs. . Papildus satriecoši autentiskajiem reliģiskajiem artefaktiem muzejs ir arī lielisks piemērs tam, kā var izmantot mantojuma spēku, lai apmeklētājiem sniegtu jēgpilnu pieredzi.

5. Iesācēji

Sākotnēji celta 14. gadsimtā kā mūķeņu klosteris, bet tagad tā ir mierīga oāze, kas atrodas prom no Amsterdamas centra steigas un burzmas. Šis mierīgais vecpilsētas māju pagalms, ko ieskauj Kalverstraat, Spui un Nieuwezijds Voorburgwal, ir viens no slavenākajiem Amsterdamā.

Tā divas ieejas ir uz Spui un Gedempte Begijnensloot, kas iet cauri klosterim (pēdējā vārtu māja ir no aptuveni 1725. gada). Bijušajās durvju ailēs ir divslīpju akmens, kurā attēlota Amsterdamas begīnu aizbildne svētā Ursula.

Beguīni bija neprecētu vai atraitņu katoļu ordenis, kas rūpējās par veciem cilvēkiem. Viņi dzīvoja reliģisku dzīvi, nedodot klostera solījumus.

Viņu klosteris bija nozīmīgs katoļu centrs pirms kalvinistu sacelšanās un pārmaiņām 1578. gadā. Kopiena pārdzīvoja reformāciju kā viena no nedaudzajām katoļu iestādēm. Pēdējais Begins nomira 1971. gadā 84 gadu vecumā.

Iekšā atrodas burvīga "slepenā" kapela, kuru begīni mēdza slepeni pielūgt pēc tam, kad kalvinisti atņēma viņu gotisko baznīcu. Tajā ir marmora kolonnas, koka soli un gleznas un vitrāžas, kas piemin Amsterdamas brīnumu.

Tā ir nomaļa vieta, kur varat izbēgt no pilsētas steigas un burzmas, taču tā ir arī diezgan populāra tūristu vidū. Beguīni šeit dzīvoja gadsimtiem ilgi, un tas ir lielisks veids, kā aplūkot pagātnes laikmeta arhitektūru.

Beguīni bija dievbijīgi katoļi, kuri ģērbās kā mūķenes un dzīvoja mazās pilsētu komūnās. Viņiem bija monopols uz žēlastības mājām, un šis pagalms tika izveidots, lai nodrošinātu viņiem vietu, kur dzīvot neatkarīgi no vīra un bērniem. Mūsdienās 47 izdzīvojušās mājas piedāvā pajumti vecākām vientuļām sievietēm.